Spódnice są lubianym elementem garderoby, ponieważ możemy skomponować z nich ciekawe zestawy, a przy tym nieco skorygować mankamenty sylwetki. Brak talii, masywne uda, szerokie biodra bądź zbyt wąskie — to tylko kilka elementów naszej figury, które z pomocą dobrze dobranej spódnicy mogą stać się mniej widoczne.

Najczęściej spotykane typy sylwetki to: klepsydra, gruszka, jabłko i rożek. Zwróciłyśmy uwagę na ich charakterystyczne cechy i wybrałyśmy modele spódnic, które będą najbardziej dla danej sylwetki korzystne.

Klepsydra

Sylwetka: wyraźne wcięcie w talii (często pełne biodra i biust)
Spódnica: wąska talia wprowadza odpowiednie proporcje pomiędzy górą a dołem sylwetki, dlatego kobiety z sylwetką gruszki zwykle nie mają problemu z dobraniem garderoby. Spódnica ołówkowa to wymarzony fason dla klepsydry. Podkreśla szczupłą, wyraźnie zarysowaną talię i biodra.

1aad907e8425d9d42fcd53b4318700e3Spódnica ołówkowa czarna

Panie o figurze klepsydry, które nie mają przy tym długich nóg, zyskają, jeśli włożą do niej buty na obcasie.

Gruszka

Sylwetka: mały biust i szerokie biodra
Spódnica: prosty model sięgający za kolano, o linii A, wysmukli sylwetkę i zmniejszy dysproporcje pomiędzy biustem a biodrami. Spódnica taka odwróci uwagę od zbyt dużej pupy i ud pod warunkiem, że nie będzie posiadała aplikacji lub wzorzystych printów.

6c894cd8a6f8b1de36eaba6679d59112
Spódnica midi rozkloszowana 

Jabłko

Sylwetka: duży biust i brzuch
Spódnica: ten typ sylwetki potrafi przysporzyć wielu kłopotów w kwestii dobrania fasonów, które miałyby maskować mankamenty figury. Rozwiązać jest kilka, w każdym razie my uważamy, że rozkloszowana spódnica, sięgająca kolana (lub w wersji midi) jest znakomitym rozwiązaniem. Podkreśli talię, lekko zamaskuje brzuch i nada sylwetce lekkości.

465c1e673a09521b5b78d271eae573b6Spódnica rozkloszowana czarna

Pamiętajmy, że zakrywanie wydatnego brzucha długimi bluzkami nie jest dobrym pomysłem, gdyż jedynie powiększy go i przeciąży sylwetkę. Lepsza będzie koszula wciągnięta w spód, a na to zarzucona marynarka, lub sweter.

Rożek

Sylwetka: szerokie ramiona, wąskie biodra, szczupłe nogi i brak wcięcia w talii.
Spódnica: dysproporcję pomiędzy górą sylwetki a dołem zrównoważy rozkloszowana spódnica. Falbany, plisy, kolorowe printy — rożki mogą pozwolić sobie na te wszystkie elementy.
c0aa0951e7195799f78575df5fc456c4Spódnica rozkloszowana mini – pianka

Zwróćmy uwagę, że taki fason również bardzo ładnie podkreśla talię, co jest pożądane przy często atletycznej budowie kobiet o sylwetce rożka.

Kolumna

Sylwetka: ramiona tej samej szerokości, co biodra i wąska pupa.
Spódnica: kobiety o tej figurze pragną wyeksponować kobiece elementy figury. Dla nich idealna jest spódnica bombka, która zwraca uwagę na biodra, podkreśla je i zaokrągla. Podobnie działa spódnica z baskinką, która optycznie poszerzy biodra, zwęzi talię i zatuszuje brak pełnej pupy.
aa812ff2a20169c4472b3f22574a9b46
Jeżeli nie jesteś zbyt wysoka, załóż do takiej spódnicy szpilki, które optycznie wydłużą nogi. Baskinka bardzo ładnie podkreśla kobiece walory, jednak potrafi też zanadto skrócić sylwetkę.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>