Bycie druhną to z pewnością zaszczyt, ale również mnóstwo obowiązków, zarówno przed ślubem, jak i w trakcie wesela. Druhna dba o część spraw organizacyjnych związanych z całym wydarzeniem, a przede wszystkim o wszystko to, co związane jest z panną młodą. Również z jej zdaniem i sugestią powinna się liczyć w kwestii wyboru kreacji. Nie ma tu bardzo rygorystycznych zasad, jednak o kilku z nich warto pamiętać.

Kolor

Obowiązują tu podobne zasady jak w przypadku gości. Biel rezerwujemy dla panny młodej. Jeżeli zależy nam na jasnych barwach, wybierajmy pastele — błękit i róż są najczęściej spotykane. Biała sukienka, zwłaszcza u druhny mogłaby sprawić, że niektórzy goście, którzy nie znają panny młodej, mogliby mylić się, kto jest główną postacią tej imprezy. A to przecież to panna młoda ma być tu najważniejsza. W kwestii kolorów odradzamy również wszelkie jaskrawe odcienie. Neonowe sukienki są świetne na lato, jednak wybierając je na wesele wiele ryzykujemy. Z kolorów z zasady nie wybiera się również czerni, jednak to już jest kwestia dyskusyjna. W przypadku delikatnej, koronkowej kreacji bądź takiej, do której dobrałyśmy kolorowe dodatki, czerń nie musi wypaść „pogrzebowo”.
Jeżeli jest kilka druhen, warto by ustaliły jeden kolor, ewentualnie zasadę kolorystyczną. W sytuacji, gdy nie mają mieć takiego samego bądź podobnego kroju sukienek, jest to wręcz pożądane.

Krój

Tutaj również nie staramy się przyćmić panny młodej. Warto, by sukienka druhny nawiązywała do jej kreacji. Może być zatem w podobnym stylu, ale dużo prostsza i bardziej oszczędna we wszelkich urozmaiceniach. Często, w ramach kontrastu, druhny mają krótkie sukienki, podczas gdy panna młoda ma długą. Nie warto również przesadzać z dekoltem, czy z rozcięciami. Zbyt wyzywający wygląd będzie sugerował, że druhna pragnie skupić wzrok wszystkich na sobie, a tak przecież być nie powinno.
Gdy jest kilka druhen, warto by panna młoda zasugerowała im krój bądź styl sukienek. Nie wszystkie fasony jednak pasują do każdego typu figury, dlatego dobrym sposobem jest wybranie materiału w jednym kolorze i dobranie odpowiednich fasonów indywidualnie do figury.

Materiał

Przede wszystkim — rezygnujemy z cekinów. Druhna nie ma błyszczeć przy pannie młodej jak dyskotekowa kula. O ile panie wśród gości mogą pozwolić sobie na błysk, to druhna powinna jednak mieć bardziej stonowaną kreację. Jeżeli chcemy rozświetlić stylizację, dobierzmy kolczyki, czy inną biżuterię, która doda prostej sukience charakteru.
Jak już zostało wspomniane — przy kilku druhnach warto, by ich kreacje uszyte były z tego samego materiału. Daje to bardzo dobry efekt i świetnie wygląda np. na zdjęciach.

Oto nasze typy sukienek dla druhen:

1e62af35e2dda05dea34e4fc2c1779f3
Szykowna, ale nie zanadto. Kolor jest bardzo odpowiedni na tę okazję, a prosty fason rekompensuje interesujący materiał wytłaczany w kwiaty. Sukienka rozkloszowana – różowa 

c3e7280514554967d36f03d074d9e418
Bardzo modny kolor i zdecydowanie stosowny do okazji. Znów prosty krój urozmaicony jest falbankami i ciekawym materiałem. Sukienka z falbankami i koronką 

c03bc869e6b2d37f48b256a66fc809b4
Prosta, delikatna, sprawdzi się przy różnych typach figury. Sukienka asymetryczna miętowa 
a2164781f05735f30a6d10db27d36cd4
Czerń w połączeniu z pastelowymi kwiatami jest bardzo szykowna i elegancka. Jest odpowiednia dla druhny, a przy tym nieco bardziej charakterna, niż pastelowe kreacje. Sukienka rozkloszowana w kwiaty 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>