Wszystko zaczęło się od pokazu Givenchy, który sznurowanemu dekoltowi nadał zupełnie nowe oblicze. Od tego czasu bluzki, tuniki, topy i sukienki ze sznurowanymi dekoltami zawojowały świat mody.
Givenchy powrócił do znanego od wieków motywu sznurowanego dekoltu i pokazał go w zupełnie innej odsłonie. W jego wykonaniu sznurowane elementy na ubraniach tworzyły niepowtarzalną fakturę kawałków. Projektant zabawił się formą i z prostego, na pierwszy rzut oka motywu, stworzył zdumiewające, geometryczne wzory. Chwytliwe i seksowne. Givenchy był pierwszym, ale nie ostatnim kreatorem mody, który w tym sezonie postanowił odkurzyć ten motyw. Kreacje z elementami sznurowanymi pojawiły się m.in. w kolekcjach Chanel, Gucci czy Louis Vuitton.

givenchy01

GIVENCHY WIOSNA-LATO 2015

54ac3e3ff0c9c_-_elle-08-lace-up-elv

Givenchy-RS15-8styleft2059

GIVENCHY WIOSNA-LATO 2015

LOUIS VUITTON, SPRINGSUMMER 2015

LOUIS VUITTON WIOSNA-LATO 2015

 

guccu_sznurowane03

GUCCI WIOSNA-LATO 2015

guccu_sznurowane02

GUCCI WIOSNA-LATO 2015

guccu_sznurowane01

GUCCI WIOSNA-LATO 2015

PAUL & JOE, SPRINGSUMMER 2015

PAUL & JOE WIOSNA-LATO 2015

Magia sznurowanego dekoltu

Sznurowany dekolt ma w sobie moc. Bez wątpienia! A wszystko dlatego, że pozostawia nam nieco przestrzeni do… domysłów. Zasznurowany dekolt wygląda intrygująco, bo sznurowanie pokazuje, a jednocześnie ukrywa. Uruchamia wyobraźnię… mężczyzny. Ma w sobie nieco romantyzmu i dużą dozę zmysłowości.
Z tego też powodu takie rozwiązanie jest idealne dla dziewczyn, które lubią nosić sukienki czy bluzki z głębokimi dekoltami, ale z drugiej strony nie chcą wyglądać zbyt wulgarnie. Oczywiście sznurowania występują w wielu formach i postaciach – od tych najbardziej eksponujących kobiece wdzięki, w których stanowią jedyną osłonę dekoltu, do rozwiązań bardziej romantycznych i delikatnych, gdzie sznurowanie to przede wszystkim ozdobny element kreacji.
Jak nosić?
Sznurowane elementy pojawiły się w tym sezonie w wielu fasonach strojów i tak naprawdę można je nosić w różnych aranżacjach. W tym przypadku należy stosować się do jednej istotnej reguły: mniej znaczy więcej. Sam dekolt jest na tyle efektowny, że nie trzeba do przystrajać. Nie wymaga żadnych dodatków. Z tego powodu do kreacji ze sznurowaniem nie ubieramy żadnej biżuterii. Zastępuje ją samo sznurowanie.

 

Zasznurowane MONASHE.PL

Propozycje z elementami sznurowanymi z naszego sklepu.

W stylu Givenchy

sznurowanie01

Na zdjęciu: 1. Body sznurowane 2. Szpilki ażurowe czarne 

sznurowanie04

Na zdjęciu: Klasyczna „mała czarna” ze sznurowanym dekoltem

Klasyczna biel

sznurowanie02

Na zdjęciu: 1. Koszula sznurowana mgiełka 2. Koszula sznurowana ze stójką 

Zasznurowane sukienki


sznurowanie03

Na zdjęciu: Szyfonowa sukienka ze sznurowanym dekoltem

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>