To jeden z tych kolorów, z którymi zwykle mamy problem, kiedy przychodzi do mieszania barw i wychodzenia poza monochromatyczne dodatki. To już nie róż, ale jeszcze nie fiolet, więc musimy być ostrożne w łączeniu z innymi kolorowymi elementami garderoby. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje połączeń i udowadniamy, że można doskonale bawić się i modą, i kolorami.

Zacznijmy jednak od określenia tego, kto w tym kolorze wygląda najlepiej. Jest to barwa chłodna, z domieszką fioletu. Fuksję z powodzeniem mogą zatem nosić brunetki o chłodnej urodzie. Nie znaczy to, że blondynki muszą z niej rezygnować. Lepiej jednak, by nie nosiły go przy twarzy, a wybrały raczej spódnicę, lub spodnie, bądź dodatki w kolorze fuksji.

Biel i czerń
Najprostsze i najbezpieczniejsze połączenie. Pamiętajmy, że jeśli skomponujemy stylizację wyłącznie z elementów w kolorze fuksji i czerni, zgasimy tę żywą barwę i stracimy całą energię, jaką daje. Warto zatem przełamać taki zestaw bielą, a wręcz to czerń wykorzystać w roli dodatku. Szarość uszlachetnia fuksję i nadaje jej elegancji. Podobnie z resztą jak srebrna biżuteria.

Untitled design (3)

Brąz
Naturalne, ale cieplejsze połączenie, to fuksja i brąz, ale w odcieniu nude i w jasnym beżu. Naturalne, skórzane dodatki z pewnością będą tu mile widziane. W parze z nimi idzie złota biżuteria i okucia – w torebce, bądź na butach. Ciemny brąz lepiej zachować jedynie w roli niewielkiego dodatku. W przeciwnym razie zestaw wypadnie smutno i blado.

Zieleń
W zależności od upodobań, może być to soczysta, trawiasta zieleń, bądź mięta i pastelowe, jasne barwy. Gładkie elementy garderoby w kolorze fuksji, połączone z motywami roślinnymi prezentują się bardzo interesująco. Jeżeli zieleń jest lekko zgaszona, możemy dodać trzeci kolor, na przykład żółć, która rozjaśni całość i wprowadzi powiew świeżości.

Untitled design (5)

Pomarańcz
Fuksja i pomarańcz, to połączenie, które jeszcze kilka lat temu uchodziłoby za kontrowersyjne. Czasy jednak się zmieniają, tym bardziej w modzie. Tak jak nosimy róż z pomarańczą, tak samo sięgamy po fuksję. To wybór raczej na lato, do lekkich, niezobowiązujących stylizacji. Kolor, który bezpiecznie możemy wprowadzić jako trzeci, to granat. Jest elegancki, nie tak kontrastowy jak czerń i bardzo ładnie gra zarówno z fuksją, jak i pomarańczem, bądź czerwienią.

Untitled design (2)

Jeans
Wszystkie odcienie klasycznego jeansu – od jasnego marmurku po granat – są znakomitym towarzystwem dla fuksji. Bluzka w soczystym kolorze i jeansy to prosty, sprawdzony zestaw, który prezentuje się świeżo i lekko. Prostym sposobem na urozmaicenie takiego stroju jest wprowadzenie do makijażu cienia w kolorze fuksji, bądź lakieru na paznokcie. Pamiętajmy jednak – wszystko z umiarem.

Untitled design (4)

Widać łączenie kolorów nie musi być trudne. Jeżeli mamy z tym problemy, warto nie wychodzić poza zestaw dwóch barw. Jeżeli w tym czujemy się pewnie, wprowadzajmy trzeci kolor, jednak w przypadku tak intensywnych barw, wykorzystujmy go raczej w roli dodatku. Pamiętajmy też o fuksji nie tylko latem, ale i jesienią. Pięknie prezentuje się z naturalnymi barwami tej pory roku i z pewnością będzie miłym, radosnym elementem w naszych szafach podczas szarych, deszczowych dni.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>